logo

Select Sidearea

Populate the sidearea with useful widgets. It’s simple to add images, categories, latest post, social media icon links, tag clouds, and more.
[email protected]
+1234567890

Sıkça Sorulan Sorular

Şebeke suyu, Rainwater Su Arıtma cihazlarına gelmeden önce yeteri kadar temiz değil mi?

Bu aslında sizin “yeterlilik” anlayışınıza bağlıdır. Bir çok yerin su kalitesinin iyi durumda olduğu doğrudur. Fakat suyunuz halen, kokusunu ya da tadını alamayacağınız sizin için zararlı çeşitli kirliliklerle yüklü olabilir. Rainwater bunları alır ve olması gereken doğru, mükemmel seviye getirir.

Araştırmalar şehir şebeke suyunun temiz olduğunu söylüyor. Neden endişe edeyim?

Su barajlardan ayrılıp evinize ulaşana dek belirli bir süre geçirir. Bu süre içinde istenmeyen katkıları da kendine dahil edebilir. Kokular ve tortular karışabilir. Bir Rainwater sistemi bu bu kirliliğe karşı son derece etkili koruma sağlar.

Rainwater Su Arıtma cihazı suyun sertliğini nasıl iyileştiriyor?

Su sertliği, adına “iyon değişimi” denilen bir işlemle gideriliyor. Su sertliği sorununu çeşitli zerre ve çöküntüler şüphesiz etkiler. Su, Rainwater’un içerisinde, negatif yüklü kısımlara çarparak ilerler. Bu kısımlarla ilerlerken, kalsiyum, demir, magnezyum ve diğer ağır metaller bu kısımlarla çarpışır ve tamamen temizlenir.

Sodyum, Rainwater’un arıttığı suda ne kadar bulunur?

Rainwater’un patentli sistemi sayesinde, çok çok az. Her durumda, Rainwater’un arındırdığı her litre suda bir dilim beyaz ekmekten daha az sodyum bulunur. Eğer doktorunuz sodyum rejimi öneriyorsa, Rainwater’un Reverse Osmosis içme suyu cihazı, toplam sodyum miktarını neredeyse sıfıra indirir ve bu diyeti tam olarak karşılar.

Evimden taşınırsam cihazlarımı ne yapmam gerekecek?

Rainwater’ınızı taşındığınızda beraber götürebilirsiniz. Bakım belgeniz, ömürboyu, tüm dünyada geçerli olacaktır. Rainwater’un uluslararası bayileri size her yerde montaj ve bakım desteğini verir.

Rainwater’a verdiğim parayı zamanla geri alabilir miyim, kazancım ne olacak?

Şunu düşünün. Pahalı şişe ya da damacana suları almak zorunda kalmayacaksınız. Daha az sabun, şampuan, ev temizlik malzemeleri kullanacaksınız,. Giysileriniz daha beyaz, parlak ve temiz olacak. Ve filtrelenmiş su sayesinde birçok pahalı cihazınız çok daha uzun ömürlü olacak. Herşeyden önce , parayla satın alamayacağınız, ailenizin sağlığı ve gönül rahatlığı olacaktır.

Filtreler garanti kapsamına girer mi?

Hayır. Sarf malzeme olarak nitelendirilmiş filtreler garanti kapsamına girmez. Ör: Araç filtreleri, hava temizleme filtreleri, süpürge filtreleri gibi malzemeler, belli periyotlarda ücret karşılığı yenilenir. Filtrelerin düzenli olarak değişimi suyun kalitesini korur.

Garanti Neyi Kapsar ?

Ürün 10 yıl(2+8) boyunca size (filtrelerin yetkili servislerde düzenli değişimi olduğu sürece) cihazın sağlıklı bir şekilde su vermesinin garantisidir. Sistem bağlantı ekipmanlarından yaşayabileceğiniz sorunlar karşısında ücretsiz hizmet sağlanmaktadır.

Fiyatlar neden değişken? Farklı fiyat aralıklarında ürün var!

Tabi ki her üründe olduğu gibi bu ürününde ucuz fiyatları olacaktır. Uzakdoğu yada eksik filtreli veya küçük filtre ile kullanlanlar vardır. Filtrenin kapasitesi küçük olduğunda filtrenin değişim zamanı, anlık vermiş olduğu su miktarı, su kalitesi ve garanti süresi de buna göre değişecektir.

Çocuğumuza oyuncak alırken bile Uzakdoğu malı olmaması tercih edilirken, suyun öneminin ne kadar büyük olduğu düşünüldüğünde, su arıtma cihazına da aynı özen gösterilecektir.

Ürün Kendini Ne Kadar Sürede Amorti Eder?

Her ailenin bir damacana masrafı vardır, fakat ambalajlı su sadece içme suyu olarak kullanılmaktadır. Fakat mutfağınızda su arıtma cihazı olsa herşeyi (çay, kahve, yemek, meyve sebze yıkama gibi) bu temiz suyla yapacaksınız ve günde en az 1 adet ambalajlı su tüketmek gerekir. Buda çok masraflı ve sağlıksızdır.Dolayısı ile su arıtmalar kendini 10-12 ayda amorti eder. Su arıtmayı bir kumbara olarak düşünmeliyiz. Sağlık en iyi yatırımdır.

Ürün Çok Yer Kaplıyor Mu ?

Güzel bir şeye ulaşmak kolay değil. Tabi ki bir yer kaplayacak ancak mutfağınızdaki ambalajlı su kullanım alanı kadar yer kaplamayacağı kesin. Özellikle müşterilerimizi düşünerek filtreleri ve deposu ayrı olan modeller ile ergonomik bir kullanım sağladık. Filtreler En: 8,5cm. Boy: 34.5cm. Genişlik: 29cm. olup, süpürgeliğin altına veya tezgahın altında kullanılmayan bir dolaba konulabilir. Depo ise 8lt. Paslanmaz çelik olup Yükseklik: 30cm, Genişlik: 26,5cm.dir.Montaj yeri konusunda sıkıntı yaşadığımız müşterimiz olmamıştır.